menu info
Stoly-banner

Terminologie používáná u skleněných stolů

Čiré sklo

  skleněné plotny o různých tloušťkách, které se mimo jiné vyznačují nazelenalou barvou, což může být při vytváření interiéru nejen u skleněných stolů nechtěný efekt. Zvláště tehdy, potřebujeme- li barvy, nanesené na skle  věrné, bez zkreslení.
     

Extra čiré sklo (diamant)

  sklovina je přečištěná, zbavená přísad, které způsobují  nazelenalý nádech. Toto sklo je cca o 20% dražší než čiré, někdy, zvláště u světlých odstínů, je však jeho použití nevyhnutné.
     

Satinované sklo

  rubová strana skla je zdrsněna leptáním, čímž se mírně sníží průhlednost, sklo získává mléčný nádech.
     

Stone

  sklo je upraveno speciální úpravou proti poškrábání, lícová strana vypadá jako satinovaná. Tato úprava se používá pro desky skleněných stolů a pracovní desky kuchyňských linek.
     

Kalení (tvrzení) skla

  takto upravované sklo projde zahřátím na cca 800°C a následným rychlým ochlazením, což změní vlastnosti skla. Stává se pevnějším, odolnějším a rozbíjí se stejně, jako např. sklo u aut, bez ostrých střepů. Proto je toto sklo považováno za bezpečné.
     

Leštěná hrana

  takto upravená hrana je hladká a lesklá jako normální sklo.
     

Broušená hrana

  takto upravená hrana je zdrsněná, podobně jako satinovaná.
     

Foto sklo

  sklo s nanesenou fotografií, motivem na rubovou stranu plotny. Používá se jako výplň do posuvných dveří vestavěných skříní, na skleněné zástěny za kuchyňskou linku nebo na desky skleněných stolů.
     

Fazeta

  jednostranně zkosená hrana, šířka zkosení  5 až 40 mm, používá se především jako hrana zrcadel.

Obchodní podmínky | Reklamační řád | © Modum.cz

Tyto webové stránky mohou používat k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více